İçeriğe geç

Bolu Iğdır Arası Kaç KM

Bolu Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Iğdır arası kaç km? Bolu Iğdır arası kaç saat? Bolu Iğdır yol tarifi? Bolu Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu Iğdır Arası Kaç KM

Bolu Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1259 km’dir. Bolu Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1059 km’dir.

Bolu Iğdır Arası Kaç Saat

Bolu Iğdır arası kaç saat; Bolu Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1259 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Bolu Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Bolu Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1059 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Bolu Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1259 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.