İçeriğe geç

Bitlis Iğdır Arası Kaç KM

Bitlis Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Iğdır arası kaç km? Bitlis Iğdır arası kaç saat? Bitlis Iğdır yol tarifi? Bitlis Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Iğdır Arası Kaç KM

Bitlis Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 km’dir. Bitlis Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 238 km’dir.

Bitlis Iğdır Arası Kaç Saat

Bitlis Iğdır arası kaç saat; Bitlis Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 238 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Bitlis Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.