İçeriğe geç

Bingöl Iğdır Arası Kaç KM

Bingöl Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Iğdır arası kaç km? Bingöl Iğdır arası kaç saat? Bingöl Iğdır yol tarifi? Bingöl Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Iğdır Arası Kaç KM

Bingöl Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 km’dir. Bingöl Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 327 km’dir.

Bingöl Iğdır Arası Kaç Saat

Bingöl Iğdır arası kaç saat; Bingöl Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bingöl Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 327 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

56 dakika

Bingöl Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.