İçeriğe geç

Iğdır Batman Arası Kaç KM

Iğdır Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Batman arası kaç km? Iğdır Batman arası kaç saat? Iğdır Batman yol tarifi? Iğdır Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Batman Arası Kaç KM

Iğdır Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 472 km’dir. Iğdır Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 339 km’dir.

Iğdır Batman Arası Kaç Saat

Iğdır Batman arası kaç saat; Iğdır Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 472 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Iğdır Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 339 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Iğdır Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 472 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.