İçeriğe geç

Iğdır Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Iğdır ilinin alan kodu ise 476 şeklindedir. Iğdır ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

476 Nerenin Alan Kodu?

Iğdır İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 476 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Iğdır Telefon Kodu, Iğdır ili

Iğdır ilçeleri, Iğdır ilinin alan olarak Türkiye’nin yetmiş beşinci en büyük illerimizdendir. 27 Mayıs 1992 de il statüsüne ulaşmıştır. Türkiye’nin en doğusunda bulunan bir ilimizdir. Iğdır ve çevresi, en geç M.Ö. 4000 bin yıldan insan yerleşimi olarak kullanıldığı ve tarih boyunca birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış olduğu keşfedilmiştir. Yapılan araştırmalarda, bölgede ilk yerleşimin, paleolitik ve mezolitik dönemlerinden beri göstermektedir. Ayrıca Ağrı dağını kentin birçok yerinden kolaylıkla görülmektedir. Iğdır ilinin 2020 TÜİK verisine 201.314 nüfusa sahip ilimizdir. Iğdır ilinde dört tane ilçe bulunmaktadır.

Iğdır ilinin yüz ölçümü 3,546 km2’dir. Iğdır’ın coğrafi konumu ise 39° 55′ 12.2124” Kuzey ve 44° 2′ 37.0068” Doğu gps koordinatlarıdır.

Iğdır Alan Kodu
Iğdır Alan Kodu

Iğdır Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…