İçeriğe geç

İdil Yol Tarifi

Şırnak İdil yol tarifi; yazımızda öncelikle İdil şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İdil’e nasıl gidilir? İdil yol tarifi? İdil yol haritası? İdil İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İdil İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan İdil, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. İdil İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.148 km2’dir. İdil ilçesinin rakımı ise 765 m olarak hesaplanmıştır. İdil ilçesinin Kuzeyinde Güçlükonak, doğusunda Cizre, batısında Mardin, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. İdil ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İdil İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İdil ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 76.895 nüfusa sahiptir.

İdil İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İdil Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İdil’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İdil Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İdil’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İdil’e Nasıl Gidilir? İdil Yol Tarifi

İdil’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İdil’e gelebilirsiniz. İdil karayolu ile Şırnak şehir merkezine 77.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.586 km, Ankara’ya yaklaşık 1.098 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.558 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şırnak Şehir Merkezinde yer alan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İdil ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.