İçeriğe geç

İbradı Yol Tarifi

Antalya İbradı yol tarifi; yazımızda öncelikle İbradı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İbradı’ya nasıl gidilir? İbradı yol tarifi? İbradı yol haritası? İbradı İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İbradı İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan İbradı, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. İbradı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,267 km2’dir. İbradı ilçesinin rakımı ise 1.300 m olarak hesaplanmıştır. İbradı ilinin Kuzeyinde Konya, doğusunda Akseki, batısında Manavgat ilçeleri bulunmaktadır. İbradı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İbradı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İbradı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3,618 nüfusa sahiptir.

İbradı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İbradı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İbradı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İbradı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İbradı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İbradı’ya Nasıl Gidilir? İbradı Yol Tarifi

İbradı’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İbradı’ya gelebilirsiniz. İbradı karayolu ile Antalya şehir merkezine 165 km, İstanbul’a yaklaşık 707 km, Ankara’ya yaklaşık 448 km, İzmir’den ise yaklaşık 584 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İbradı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İbradı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.