İçeriğe geç

Hüyük Yol Tarifi

Konya Hüyük yol tarifi; yazımızda öncelikle Hüyük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hüyük’e nasıl gidilir? Hüyük yol tarifi? Hüyük yol haritası? Hüyük İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hüyük İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Hüyük, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Hüyük İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 443 km2’dir. Hüyük ilçesinin rakımı ise 1.251 m olarak hesaplanmıştır. Hüyük ilçesinin Kuzeyinde Doğanhisar ve Ilgın, doğusunda ve Güneyinde Beyşehir, batısında ise Isparta ilçeleri bulunmaktadır. Hüyük ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hüyük İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hüyük ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.652 nüfusa sahiptir.

Hüyük İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hüyük Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hüyük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hüyük Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hüyük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hüyük’e Nasıl Gidilir? Hüyük Yol Tarifi

Hüyük’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hüyük’e gelebilirsiniz. Hüyük karayolu ile Konya şehir merkezine 93.6 km, İstanbul’a yaklaşık 587 km, Ankara’ya yaklaşık 314 km, İzmir’den ise yaklaşık 508 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hüyük ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hüyük ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.