İçeriğe geç

Hozat Yol Tarifi

Tunceli Hozat yol tarifi; yazımızda öncelikle Hozat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hozat’a nasıl gidilir? Hozat yol tarifi? Hozat yol haritası? Hozat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hozat İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli’nin ilçesi olan Hozat, Tunceli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Hozat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 663 km2’dir. Hozat ilçesinin rakımı ise 1.525 m olarak hesaplanmıştır. Hozat ilçesinin Kuzeyinde Ovacık, doğusunda Tunceli Merkez, batısında Çemişgezek, Güneyinde ise Pertek ilçeleri bulunmaktadır. Hozat ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hozat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hozat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.255 nüfusa sahiptir.

Hozat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hozat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hozat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hozat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hozat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hozat’a Nasıl Gidilir? Hozat Yol Tarifi

Hozat’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hozat’a gelebilirsiniz. Hozat karayolu ile Tunceli şehir merkezine 48.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.232 km, Ankara’ya yaklaşık 821 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.350 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tunceli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tunceli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hozat ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.