İçeriğe geç

Horasan Yol Tarifi

Erzurum Horasan yol tarifi; yazımızda öncelikle Horasan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Horasan’a nasıl gidilir? Horasan yol tarifi? Horasan yol haritası? Horasan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Horasan İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Horasan, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Horasan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.740 km2’dir. Horasan ilçesinin rakımı ise 1.560 m olarak hesaplanmıştır. Horasan ilinin Kuzeyinde Narman, doğusunda ise Kars, batısında Köprüköy, Güneyinde ise Karayazı ilçeleri bulunmaktadır. Horasan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Horasan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Horasan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 38.837 nüfusa sahiptir.

Horasan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Horasan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Horasan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Horasan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Horasan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Horasan’a Nasıl Gidilir? Horasan Yol Tarifi

Horasan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Horasan’a gelebilirsiniz. Horasan karayolu ile Erzurum şehir merkezine 85.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.316 km, Ankara’ya yaklaşık 953 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.669 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Horasan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Horasan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.