İçeriğe geç

Hopa Yol Tarifi

Hopa yol tarifi; yazımızda öncelikle Hopa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hopa’ya nasıl gidilir? Hopa yol tarifi? Hopa yol haritası? Hopa İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hopa İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Hopa, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. Hopa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 204 km2’dir. Hopa ilçesinin rakımı ise 50 m olarak hesaplanmıştır. Hopa İlçesinin, Kuzeyinde, Kemalpaşa, Doğusunda, Borçka Batısında, Arhavi Güneyinde, Murgul ilçeleri bulunmaktadır. Hopa ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hopa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hopa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25,775 nüfusa sahiptir.

Hopa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hopa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hopa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hopa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hopa’ya yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Hopa’ya Nasıl Gidilir? Hopa Yol Tarifi

Hopa’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hopa’ya gelebilirsiniz. Hopa karayolu ile Artvin şehir merkezine 62 km, İstanbul’a yaklaşık 1231 km, Ankara’ya yaklaşık 897 km, İzmir’den ise yaklaşık 1584 km uzaklıktadır. Artvin’e havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.