Hopa Posta Kodu

Hopa Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Hopa Posta Kodu Sorgulama

Hopa’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Hopa ilçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Hopa, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yirmi birinci en büyük ilçeler arasında yer almaktadır. Hopa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 204 km2’dir. Rakımı ise 50 m olarak hesaplanmıştır. Hopa İlçesinin, Kuzeyinde, Kemalpaşa, Doğusunda, Borçka Batısında, Arhavi Güneyinde, Murgul ilçeleri bulunmaktadır. Hopa ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Hopa İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Hopa ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 27,631 nüfusa sahiptir.