İçeriğe geç

Honaz Yol Tarifi

Denizli Honaz yol tarifi; yazımızda öncelikle Honaz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Honaz’a nasıl gidilir? Honaz yol tarifi? Honaz yol haritası? Honaz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Honaz İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Honaz, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Honaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 449 km2’dir. Honaz ilçesinin rakımı ise 502 m olarak hesaplanmıştır. Honaz ilinin Kuzeyinde Çal, doğusunda ise Bozkurt, batısında Pamukkale, Güneyinde ise Serinhisar ilçeleri bulunmaktadır. Honaz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Honaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Honaz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 34.343 nüfusa sahiptir.

Honaz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Honaz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Honaz’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Honaz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Honaz’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Honaz’a Nasıl Gidilir? Honaz Yol Tarifi

Honaz’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Honaz’a gelebilirsiniz. Honaz karayolu ile Denizli şehir merkezine 21,2 km, İstanbul’a yaklaşık 600 km, Ankara’ya yaklaşık 464 km, İzmir’den ise yaklaşık 256 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Honaz ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Honaz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.