İçeriğe geç

Honaz Posta Kodu

Honaz Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Honaz Posta Kodu Sorgulama

Honaz’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Honaz ilçesi Hakkında

Honaz ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz dördüncü büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Honaz, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Honaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 449 km2’dir. Rakımı ise 502 m olarak hesaplanmıştır. Honaz ilinin Kuzeyinde Çal, doğusunda ise Bozkurt, batısında Pamukkale, Güneyinde ise Serinhisar ilçeleri bulunmaktadır. Honaz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Honaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Honaz ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 33.765 nüfusa sahiptir.

Honaz Posta Kodu
Honaz Posta Kodu