İçeriğe geç

Honaz Mahalleleri

Honaz İlçesi

Honaz mahalleleri, Honaz ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz dördüncü büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Honaz, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Honaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 449 km2’dir. Honaz ilçesinin rakımı ise 502 m olarak hesaplanmıştır. Honaz ilinin Kuzeyinde Çal, doğusunda ise Bozkurt, batısında Pamukkale, Güneyinde ise Serinhisar ilçeleri bulunmaktadır. Honaz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Honaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Honaz ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 33.765 nüfusa sahiptir.

Honaz ilçesini coğrafi konumu ise 37° 45′ 25.0632” Kuzey ve 29° 15′ 51.3216” Doğu gps koordinatlarıdır.

Honaz Mahalleleri

Honaz ilçesinin 22 mahallesi bulunmaktadır. Honaz ilçesinin 14 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Honaz mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Kocabaş mahallesi, Kaklık mahallesi ve Hürriyet mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Sapaca mahallesi, Yukarı Dağ Dere mahallesi ve Menteşe mahalleleridir.

honaz mahalle haritası
Honaz Mahalleleri Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

HONAZ MAHALLELERİ

 1. Afşın Bey Mah.
 2. Akbaş Mah.
 3. Aşağıdağdere Mah.
 4. Aydınlar Mah.
 5. Cumhuriyet Mah.
 6. Dereçiftlik Mah.
 7. Emirazizli Mah.
 8. Gürleyik Mah.
 9. Haydar Mah.
 10. Hisar Mah.
 11. Hürriyet Mah.
 12. Kaklık Mah.
 13. Karaçay Mah.
 14. Karateke Mah.
 15. Kızılyer Mah.
 16. Kocabaş Mah.
 17. Menteşe Mah.
 18. Ovacık Mah.
 19. Sapaca Mah.
 20. Yeni Mah.
 21. Yokuşbaşı Mah.
 22. Yukarıdağdere Mah.

Honaz Tarihi ve Gezilecek Yerler

Honaz mahalleleri, Sultan Murat Camisi, Kaklık Mağarası, Saklıgöl ve Honaz Dağı Milli Parkı gibi yerler bulunmaktadır. Denizli ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Honaz Tarihi ve Gezilecek Yerler

Honaz Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Kale Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…