İçeriğe geç

Hocalar Yol Tarifi

Afyon Hocalar yol tarifi; yazımızda öncelikle Hocalar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hocalar‘a nasıl gidilir? Hocalar yol tarifi? Hocalar yol haritası? Hocalar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hocalar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Hocalar, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Hocalar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 524 km2’dir. Hocalar ilçesinin rakımı ise 1.111 m olarak hesaplanmıştır. Hocalar ilinin Kuzeyinde Sinanpaşa, doğusunda Sandıklı, batısında Uşak Güneyinde ise Denizli ilçeleri bulunmaktadır. Hocalar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hocalar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hocalar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9,597 nüfusa sahiptir.

Hocalar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hocalar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hocalar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hocalar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hocalar‘a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hocalar’a Nasıl Gidilir? Hocalar Yol Tarifi

Hocalar‘a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hocalar‘a gelebilirsiniz. Hocalar karayolu ile Afyon şehir merkezine 104 km, İstanbul’a yaklaşık 471 km, Ankara’ya yaklaşık 356 km, İzmir’den ise yaklaşık 284 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Hocalar ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hocalar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.