İçeriğe geç

Hizan Yol Tarifi

Bitlis Hizan yol tarifi; yazımızda öncelikle Hizan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hizan’a nasıl gidilir? Hizan yol tarifi? Hizan yol haritası? Hizan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hizan İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis’in ilçesi olan Hizan, Bitlis’in yerleşim yerlerinden biridir. Hizan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.021 km2’dir. Hizan ilçesinin rakımı ise 1.472 m olarak hesaplanmıştır. Hizan ilinin Kuzeyinde Tatvan, doğusunda ise Van, batısında Bitlis merkez, Güneyinde ise Siirt ilçeleri bulunmaktadır. Hizan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hizan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hizan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 33.331 nüfusa sahiptir.

Hizan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hizan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hizan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hizan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hizan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hizan’a Nasıl Gidilir? Hizan Yol Tarifi

Hizan’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hizan’a gelebilirsiniz. Hizan karayolu ile Bitlis şehir merkezine 66,8 km, İstanbul’a yaklaşık 1,472 km, Ankara’ya yaklaşık 1,159 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,687 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bitlis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bitlis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hizan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.