İçeriğe geç

Hisarcık Yol Tarifi

Kütahya Hisarcık yol tarifi; yazımızda öncelikle Hisarcık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hisarcık’a nasıl gidilir? Hisarcık yol tarifi? Hisarcık yol haritası? Hisarcık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hisarcık İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Hisarcık, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Hisarcık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 370 km2’dir. Hisarcık ilçesinin rakımı ise 752 m olarak hesaplanmıştır. Hisarcık ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Emet, batısında Simav, Güneyinde ise Gediz ilçeleri bulunmaktadır. Hisarcık ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hisarcık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hisarcık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.069 nüfusa sahiptir.

Hisarcık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hisarcık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hisarcık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hisarcık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hisarcık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hisarcık’a Nasıl Gidilir? Hisarcık Yol Tarifi

Hisarcık’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hisarcık’a gelebilirsiniz. Hisarcık karayolu ile Kütahya şehir merkezine 112 km, İstanbul’a yaklaşık 335 km, Ankara’ya yaklaşık 412 km, İzmir’den ise yaklaşık 292 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hisarcık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.