İçeriğe geç

Hınıs Yol Tarifi

Erzurum Hınıs yol tarifi; yazımızda öncelikle Hınıs şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hınıs’a nasıl gidilir? Hınıs yol tarifi? Hınıs yol haritası? Hınıs İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hınıs İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Hınıs, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Hınıs İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.367 km2’dir. Hınıs ilçesinin rakımı ise 1.713 m olarak hesaplanmıştır. Hınıs ilinin Kuzeyinde Tekman, doğusunda ise Karaçoban, batısında ve Güneyinde ise Muş ilçeleri bulunmaktadır. Hınıs ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hınıs İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hınıs ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 26.212 nüfusa sahiptir.

Hınıs İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hınıs Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hınıs’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hınıs Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hınıs’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hınıs’a Nasıl Gidilir? Hınıs Yol Tarifi

Hınıs’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hınıs’a gelebilirsiniz. Hınıs karayolu ile Erzurum şehir merkezine 149 km, İstanbul’a yaklaşık 1.304km, Ankara’ya yaklaşık 940 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.656 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hınıs ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hınıs ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.