İçeriğe geç

Hilvan Yol Tarifi

Şanlıurfa Hilvan yol tarifi; yazımızda öncelikle Hilvan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hilvan’a nasıl gidilir? Hilvan yol tarifi? Hilvan yol haritası? Hilvan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hilvan İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Hilvan, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Hilvan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.111 km2’dir. Hilvan ilçesinin rakımı ise 592 m olarak hesaplanmıştır. Hilvan ilçesinin Kuzeyinde Siverek ve Adıyaman, doğusunda Siverek, batısında Adıyaman, Güneyinde ise Karaköprü ve Haliliye ilçeleri bulunmaktadır. Hilvan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hilvan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hilvan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 42.724 nüfusa sahiptir.

Hilvan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hilvan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hilvan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hilvan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hilvan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hilvan’a Nasıl Gidilir? Hilvan Yol Tarifi

Hilvan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hilvan’a gelebilirsiniz. Hilvan karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 87.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.330 km, Ankara’ya yaklaşık 895 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.303 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hilvan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hilvan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.