İçeriğe geç

Hendek Yol Tarifi

Sakarya Hendek yol tarifi; yazımızda öncelikle Hendek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hendek’e nasıl gidilir? Hendek yol tarifi? Hendek yol haritası? Hendek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hendek İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Hendek, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Hendek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 646 km2’dir. Hendek ilçesinin rakımı ise167 m olarak hesaplanmıştır. Hendek ilçesinin Kuzeyinde Karasu ve Kocaali, doğusunda Düzce, batısında Ferizli, Söğütlü ve Adapazarı, Güneyinde ise Akyazı ilçeleri bulunmaktadır. Hendek ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hendek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hendek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 85.570 nüfusa sahiptir.

Hendek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hendek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hendek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hendek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hendek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hendek’e Nasıl Gidilir? Hendek Yol Tarifi

Hendek’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hendek’e gelebilirsiniz. Hendek karayolu ile Sakarya şehir merkezine 34.3 km, İstanbul’a yaklaşık 183 km, Ankara’ya yaklaşık 272 km, İzmir’den ise yaklaşık 535 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hendek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.