İçeriğe geç

Hemşin Yol Tarifi

Rize Hemşin yol tarifi; yazımızda öncelikle Hemşin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hemşin’e nasıl gidilir? Hemşin yol tarifi? Hemşin yol haritası? Hemşin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hemşin İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Hemşin, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Hemşin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 134 km2’dir. Hemşin ilçesinin rakımı ise 315 m olarak hesaplanmıştır. Hemşin ilçesinin Kuzeyinde Pazar, doğusunda Çamlıhemşin, batısında Çayeli, Güneyinde ise Çamlıhemşin ve Çayeli ilçeleri bulunmaktadır. Hemşin ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hemşin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hemşin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.478 nüfusa sahiptir.

Hemşin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hemşin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hemşin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hemşin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hemşin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hemşin’e Nasıl Gidilir? Hemşin Yol Tarifi

Hemşin’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hemşin’e gelebilirsiniz. Hemşin karayolu ile Rize şehir merkezine 89 km, İstanbul’a yaklaşık 1.205 km, Ankara’ya yaklaşık 872 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.558 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.