İçeriğe geç

Hekimhan Yol Tarifi

Malatya Hekimhan yol tarifi; yazımızda öncelikle Hekimhan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hekimhan’a nasıl gidilir? Hekimhan yol tarifi? Hekimhan yol haritası? Hekimhan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hekimhan İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Hekimhan, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Hekimhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.514 km2’dir. Hekimhan ilçesinin rakımı ise 1.122 m olarak hesaplanmıştır. Hekimhan ilçesinin Kuzeyinde Sivas, doğusunda Arguvan ve Yazıhan, batısında Kuluncak ve Darende, Güneyinde ise Akçadağ ilçeleri bulunmaktadır. Hekimhan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hekimhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hekimhan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.345 nüfusa sahiptir.

Hekimhan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hekimhan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hekimhan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hekimhan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hekimhan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hekimhan’a Nasıl Gidilir? Hekimhan Yol Tarifi

Hekimhan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hekimhan’a gelebilirsiniz. Hekimhan karayolu ile Malatya şehir merkezine 91.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.043 km, Ankara’ya yaklaşık 590 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.132 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hekimhan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hekimhan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.