İçeriğe geç

Hazro Yol Tarifi

Diyarbakır Hazro yol tarifi; yazımızda öncelikle Hazro şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hazro’ya nasıl gidilir? Hazro yol tarifi? Hazro yol haritası? Hazro İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hazro İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Hazro, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Hazro İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 426 km2’dir. Hazro ilçesinin rakımı ise 1.012 m olarak hesaplanmıştır. Hazro ilinin Kuzeyinde Lice, doğusunda ve güneyinde Silvan, batısında Kocaköy ilçeleri bulunmaktadır. Hazro ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hazro İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hazro ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.618 nüfusa sahiptir.

Hazro İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hazro Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hazro’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hazro Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hazro’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hazro’ya Nasıl Gidilir? Hazro Yol Tarifi

Hazro’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hazro’ya gelebilirsiniz. Hazro karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 71.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.514 km, Ankara’ya yaklaşık 953 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.487 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hazro ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hazro ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.