İçeriğe geç

Hayrat Yol Tarifi

Trabzon Hayrat yol tarifi; yazımızda öncelikle Hayrat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hayrat’a nasıl gidilir? Hayrat yol tarifi? Hayrat yol haritası? Hayrat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hayrat İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Hayrat, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Hayrat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 244 km2’dir. Hayrat ilçesinin rakımı ise 202 m olarak hesaplanmıştır. Hayrat ilçesinin Kuzeyinde Of ve Rize, doğusunda Rize, batısında O, Dernekpazarı ve Çaykara, Güneyinde ise Rize ve Çaykara ilçeleri bulunmaktadır. Hayrat ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hayrat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hayrat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.490 nüfusa sahiptir.

Hayrat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hayrat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hayrat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hayrat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hayrat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hayrat’a Nasıl Gidilir? Hayrat Yol Tarifi

Hayrat’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hayrat’a gelebilirsiniz. Hayrat karayolu ile Trabzon şehir merkezine 110 km, İstanbul’a yaklaşık 1.131 km, Ankara’ya yaklaşık 797 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.484 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hayrat ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.