İçeriğe geç

Hayrabolu Posta Kodu

Hayrabolu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Hayrabolu Posta Kodu Sorgulama

Hayrabolu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Hayrabolu ilçesi Hakkında

Hayrabolu ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz yedinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Hayrabolu, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Hayrabolu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.009 km2’dir. Rakımı ise 62 m olarak hesaplanmıştır. Hayrabolu ilçesinin Kuzeyinde Kırklareli, doğusunda Muratlı ve Süleymanpaşa, batısında Edirne, Güneyinde ise Malkara ilçeleri bulunmaktadır. Hayrabolu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hayrabolu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hayrabolu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 31.574 nüfusa sahiptir.

Hayrabolu Posta Kodu
Hayrabolu Posta Kodu