İçeriğe geç

Haymana Yol Tarifi

Ankara Haymana yol tarifi; yazımızda öncelikle Haymana şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Haymana’ya nasıl gidilir? Haymana yol tarifi? Haymana yol haritası? Haymana İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Haymana İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Haymana, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Haymana İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.164 km2’dir. Haymana ilçesinin rakımı ise 1.251 m olarak hesaplanmıştır. Haymana ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Gölbaşı, batısında Polatlı, Güneyinde ise Konya ilçeleri bulunmaktadır. Haymana ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Haymana İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Haymana ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.930 nüfusa sahiptir.

Haymana İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Haymana Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Haymana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Haymana Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Haymana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Haymana’ya Nasıl Gidilir? Haymana Yol Tarifi

Haymana’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Haymana’ya gelebilirsiniz. Haymana karayolu ile Ankara şehir merkezine 78,2 km, İstanbul’a yaklaşık 516 km, Bursa’ya yaklaşık 351 km, İzmir’den ise yaklaşık 553 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Haymana ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Haymana ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.