İçeriğe geç

Havza Yol Tarifi

Samsun Havza yol tarifi; yazımızda öncelikle Havza şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Havza’ya nasıl gidilir? Havza yol tarifi? Havza yol haritası? Havza İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Havza İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Havza, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Havza İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 865 km2’dir. Havza ilçesinin rakımı ise 625 m olarak hesaplanmıştır. Havza ilçesinin Kuzeyinde Bafra, doğusunda Kavak ve Ladik, batısında Vezirköprü, Güneyinde ise Amasya ilçeleri bulunmaktadır. Havza ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Havza İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Havza ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 39.656 nüfusa sahiptir.

Havza İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Havza Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Havza’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Havza Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Havza’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Havza’ya Nasıl Gidilir? Havza Yol Tarifi

Havza’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Havza’ya gelebilirsiniz. Havza karayolu ile Samsun şehir merkezine 83.7 km, İstanbul’a yaklaşık 670 km, Ankara’ya yaklaşık 336 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.022 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Havza ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Havza ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.