İçeriğe geç

Havsa Yol Tarifi

Edirne Havsa yol tarifi; yazımızda öncelikle Havsa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Havsa’ya nasıl gidilir? Havsa yol tarifi? Havsa yol haritası? Havsa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Havsa İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan Havsa, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. Havsa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 545 km2’dir. Havsa ilçesinin rakımı ise 78 m olarak hesaplanmıştır. Havsa ilinin Kuzeyinde Süloğlu, doğusunda ise Kırklareli, batısında Edirne Merkez, Güneyinde ise Uzunköprü ilçeleri bulunmaktadır. Havsa ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Havsa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Havsa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.648 nüfusa sahiptir.

Havsa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Havsa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Havsa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Havsa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Havsa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Havsa’ya Nasıl Gidilir? Havsa Yol Tarifi

Havsa’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Havsa’ya gelebilirsiniz. Havsa karayolu ile Edirne şehir merkezine 27.5 km, İstanbul’a yaklaşık 219 km, Ankara’ya yaklaşık 672 km, İzmir’den ise yaklaşık 579 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Edirne’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Edirne demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Havsa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.