İçeriğe geç

Havran Yol Tarifi

Balıkesir Havran yol tarifi; yazımızda öncelikle Havran şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Havran’a nasıl gidilir? Havran yol tarifi? Havran yol haritası? Havran İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Havran İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Havran, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Havran İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 565 km2’dir. Havran ilçesinin rakımı ise 43 m olarak hesaplanmıştır. Havran ilinin Kuzeyinde Çanakkale, doğusunda ise İvrindi, batısında Edremit, Güneyinde ise Burhaniye ilçeleri bulunmaktadır. Havran ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Havran İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Havran ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.857 nüfusa sahiptir.

Havran İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Havran Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Havran’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Havran Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Havran’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Havran’a Nasıl Gidilir? Havran Yol Tarifi

Havran’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Havran’a gelebilirsiniz. Havran karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 86,2 km, İstanbul’a yaklaşık 356 km, Ankara’ya yaklaşık 609 km, İzmir’den ise yaklaşık 251 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Havran ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Havran ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.