İçeriğe geç

Hatay Hakkâri Arası Kaç KM

Hatay Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Hakkâri arası kaç km? Hatay Hakkâri arası kaç saat? Hatay Hakkâri yol tarifi? Hatay Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Hakkâri Arası Kaç KM

Hatay Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 903 km’dir. Hatay Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 692 km’dir.

Hatay Hakkâri Arası Kaç KM

Hatay Hakkâri Arası Kaç Saat

Hatay Hakkâri arası kaç saat; Hatay Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 903 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Hatay Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Hatay Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 692 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Hatay Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 903 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.