İçeriğe geç

Hatay Gümüşhane Arası Kaç KM

Hatay Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Gümüşhane arası kaç km? Hatay Gümüşhane arası kaç saat? Hatay Gümüşhane yol tarifi? Hatay Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Gümüşhane Arası Kaç KM

Hatay Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 km’dir. Hatay Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 502 km’dir.

Hatay Gümüşhane Arası Kaç KM

Hatay Gümüşhane Arası Kaç Saat

Hatay Gümüşhane arası kaç saat; Hatay Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30dakika sürmektedir. Hatay Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Hatay Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 502 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Hatay Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.