İçeriğe geç

Hatay Giresun Arası Kaç KM

Hatay Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Giresun arası kaç km? Hatay Giresun arası kaç saat? Hatay Giresun yol tarifi? Hatay Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Hatay Giresun Arası Kaç KM

Hatay Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 km’dir. Hatay Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 533 km’dir.

Hatay Giresun Arası Kaç KM

Hatay Giresun Arası Kaç Saat

Hatay Giresun arası kaç saat; Hatay Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika  sürmektedir. Hatay Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Hatay Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 533 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Hatay Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.