İçeriğe geç

Gaziantep Hatay Arası Kaç KM

Gaziantep Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Hatay arası kaç km? Gaziantep Hatay arası kaç saat? Gaziantep Hatay yol tarifi? Gaziantep Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Hatay Arası Kaç KM

Gaziantep Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 167 km’dir. Gaziantep Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 118 km’dir.

Gaziantep Hatay Arası Kaç KM

Gaziantep Hatay Arası Kaç Saat

Gaziantep Hatay arası kaç saat; Gaziantep Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 167 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 118 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Gaziantep Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 167 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.