İçeriğe geç

Hatay Eskişehir Arası Kaç KM

Hatay Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Eskişehir arası kaç km? Hatay Eskişehir arası kaç saat? Hatay Eskişehir yol tarifi? Hatay Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Hatay Eskişehir Arası Kaç KM

Hatay Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 827 km’dir. Hatay Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 633 km’dir.

Hatay Eskişehir Arası Kaç KM

Hatay Eskişehir Arası Kaç Saat

Hatay Eskişehir arası kaç saat; Hatay Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 827 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 633 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Hatay Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 827 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.