İçeriğe geç

Erzurum Hatay Arası Kaç KM

Erzurum Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Hatay arası kaç km? Erzurum Hatay arası kaç saat? Erzurum Hatay yol tarifi? Erzurum Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Hatay Arası Kaç KM

Erzurum Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 798 km’dir. Erzurum Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 581 km’dir.

Erzurum Hatay Arası Kaç KM

Erzurum Hatay Arası Kaç Saat

Erzurum Hatay arası kaç saat; Erzurum Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 798 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Erzurum Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 581 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Erzurum Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 798 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.