İçeriğe geç

Hatay Erzincan Arası Kaç KM

Hatay Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Erzincan arası kaç km? Hatay Erzincan arası kaç saat? Hatay Erzincan yol tarifi? Hatay Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Hatay Erzincan Arası Kaç KM

Hatay Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 km’dir. Hatay Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 491 km’dir.

Hatay Erzincan Arası Kaç KM

Hatay Erzincan Arası Kaç Saat

Hatay Erzincan arası kaç saat; Hatay Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Hatay Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 491 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Hatay Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.