İçeriğe geç

Hatay Elazığ Arası Kaç KM

Hatay Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Elazığ arası kaç km? Hatay Elazığ arası kaç saat? Hatay Elazığ yol tarifi? Hatay Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Elazığ Arası Kaç KM

Hatay Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 447 km’dir. Hatay Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 358 km’dir.

Hatay Elazığ Arası Kaç KM

Hatay Elazığ Arası Kaç Saat

Hatay Elazığ arası kaç saat; Hatay Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 447 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Hatay Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika  sürmektedir. Hatay Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 358 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Hatay Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 447 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.