İçeriğe geç

Hatay Edirne Arası Kaç KM

Hatay Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Edirne arası kaç km? Hatay Edirne arası kaç saat? Hatay Edirne yol tarifi? Hatay Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Edirne Arası Kaç KM

Hatay Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1343 km’dir. Hatay Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1030 km’dir.

Hatay Edirne Arası Kaç KM

Hatay Edirne Arası Kaç Saat

Hatay Edirne arası kaç saat; Hatay Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1343 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Hatay Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Hatay Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1030 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 52 dakika

Hatay Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1343 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.