İçeriğe geç

Diyarbakır Hatay Arası Kaç KM

Diyarbakır Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Hatay arası kaç km? Diyarbakır Hatay arası kaç saat? Diyarbakır Hatay yol tarifi? Diyarbakır Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Hatay Arası Kaç KM

Diyarbakır Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 482 km’dir. Diyarbakır Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 383 km’dir.

Diyarbakır Hatay Arası Kaç KM

Diyarbakır Hatay Arası Kaç Saat

Diyarbakır Hatay arası kaç saat; Diyarbakır Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 482 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Diyarbakır Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 383 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Diyarbakır Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 482 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.