İçeriğe geç

Hatay Denizli Arası Kaç KM

Hatay Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Denizli arası kaç km? Hatay Denizli arası kaç saat? Hatay Denizli yol tarifi? Hatay Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Hatay Denizli Arası Kaç KM

Hatay Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 908 km’dir. Hatay Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 662 km’dir.

Hatay Denizli Arası Kaç KM

Hatay Denizli Arası Kaç Saat

Hatay Denizli arası kaç saat; Hatay Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 908 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Hatay Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Hatay Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 662 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 22 dakika

Hatay Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 908 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.