İçeriğe geç

Hatay Çorum Arası Kaç KM

Hatay Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Çorum arası kaç km? Hatay Çorum arası kaç saat? Hatay Çorum yol tarifi? Hatay Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Hatay Çorum Arası Kaç KM

Hatay Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 km’dir. Hatay Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 478 km’dir.

Hatay Çorum Arası Kaç KM

Hatay Çorum Arası Kaç Saat

Hatay Çorum arası kaç saat; Hatay Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Hatay Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 478 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 8 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 8 dakika

Hatay Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.