İçeriğe geç

Hatay Çankırı Arası Kaç KM

Hatay Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Çankırı arası kaç km? Hatay Çankırı arası kaç saat? Hatay Çankırı yol tarifi? Hatay Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Çankırı Arası Kaç KM

Hatay Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 773 km’dir. Hatay Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 552 km’dir.

Hatay Çankırı Arası Kaç KM

Hatay Çankırı Arası Kaç Saat

Hatay Çankırı arası kaç saat; Hatay Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 773 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat  sürmektedir. Hatay Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 552 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 14 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 14 dakika

Hatay Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 773 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.