İçeriğe geç

Hatay Burdur Arası Kaç KM


Hatay Burdur arası kaç km;
yazımızda öncelikle Hatay ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Burdur arası kaç km? Hatay Burdur arası kaç saat? Hatay Burdur yol tarifi? Hatay Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Burdur Arası Kaç KM

Hatay Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 km’dir. Hatay Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 559 km’dir.

Hatay Burdur Arası Kaç Saat

Hatay Burdur arası kaç saat; Hatay Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Hatay Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat  30 dakika sürmektedir. Hatay Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 559 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Hatay Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.