İçeriğe geç

Hatay Bolu Arası Kaç KM

Hatay Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Bolu arası kaç km? Hatay Bolu arası kaç saat? Hatay Bolu yol tarifi? Hatay Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir.       Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Bolu Arası Kaç KM

Hatay Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 km’dir. Hatay Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 635 km’dir.

Hatay Bolu Arası Kaç Saat

Hatay Bolu arası kaç saat; Hatay Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 635 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Hatay Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.