İçeriğe geç

Hatay Bitlis Arası Kaç KM

Hatay Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Bitlis arası kaç km? Hatay Bitlis arası kaç saat? Hatay Bitlis yol tarifi? Hatay Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Hatay Bitlis Arası Kaç KM

Hatay Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 730 km’dir. Hatay Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 593 km’dir.

Hatay Bitlis Arası Kaç Saat

Hatay Bitlis arası kaç saat; Hatay Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 730 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Hatay Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 593 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 17 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 17 dakika

Hatay Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 730 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.