İçeriğe geç

Hatay Bingöl Arası Kaç KM

Hatay Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Bingöl arası kaç km? Hatay Bingöl arası kaç saat? Hatay Bingöl yol tarifi? Hatay Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Bingöl Arası Kaç KM

Hatay Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 654 km’dir. Hatay Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 489 km’dir.

Hatay Bingöl Arası Kaç Saat

Hatay Bingöl arası kaç saat; Hatay Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 654 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Hatay Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 489 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Hatay Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 654 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.