İçeriğe geç

Hatay Bilecik Arası Kaç KM

Hatay Bilecik arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Bilecik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Bilecik arası kaç km? Hatay Bilecik arası kaç saat? Hatay Bilecik yol tarifi? Hatay Bilecik arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Bilecik İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 4,307 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 39° 40° 31K  29° 43’30° 41’D GPS  koordinatlarıdır.

Hatay Bilecik Arası Kaç KM

Hatay Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 935 km’dir. Hatay Bilecik arası mesafe havayolu ile yaklaşık 697 km’dir.

Hatay Bilecik Arası Kaç Saat

Hatay Bilecik arası kaç saat; Hatay Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 935 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Bilecik arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Bilecik arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 697 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Hatay Bilecik Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 935 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Bilecik Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Bilecik arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.