İçeriğe geç

Hatay Bayburt Arası Kaç KM

Hatay Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Bayburt arası kaç km? Hatay Bayburt arası kaç saat? Hatay Bayburt yol tarifi? Hatay Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Bayburt Arası Kaç KM

Hatay Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 816 km’dir. Hatay Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 547 km’dir.

Hatay Bayburt Arası Kaç Saat

Hatay Bayburt arası kaç saat; Hatay Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 816 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Hatay Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 547 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Hatay Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 816 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.