İçeriğe geç

Hatay Batman Arası Kaç KM

Hatay Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Batman arası kaç km? Hatay Batman arası kaç saat? Hatay Batman yol tarifi? Hatay Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Hatay Batman Arası Kaç KM

Hatay Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 km’dir. Hatay Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 455 km’dir.

Hatay Batman Arası Kaç Saat

Hatay Batman arası kaç saat; Hatay Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Hatay Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 455 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

 1 saat 10 dakika

Hatay Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.